Події

23 жовтня 2018 року об 11-00 год. в актовій залі Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне, вул. Соборна, 11) в рамках «Програми розвитку малого і середнього підприємництва в місті Рівному на 2018-2019 роки» відбудеться Форум «Регуляторна політика та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу».

 

В  знак продовження традицій і звичаїв Запорізького козацтва, 6 жовтня 2018 року в місті Запоріжжі на Прибережній магістралі відбудеться Покровський ярмарок, у якому приймуть участь близько 2 тисяч учасників та 120 тисяч мешканців і гостей міста.

 

5 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

 

З метою попередження порушень трудового законодавства  міська комісія з питань праці та заробітної плати постійно запрошує  на засідання комісії керівників підприємств та суб’єктів господарської діяльності-фізичних осіб, на яких за результатами проведеного аналізу можливі порушення соціальних гарантій найманих працівників. 

 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради інформує про обов’язкові підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради інформує про обов’язкові підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

 

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним як для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, так і для попередження порушень трудового законодавства роботодавцями.

 
Пошук по сайту
Офіційний сайт управління економіки міста

Події

До уваги роботодавців та найманих працівників міста!

Інспектори праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради наголошують на необхідності дотримання роботодавцями міста вимог трудового законодавства та легального використання праці найманих працівників.

При здійсненні інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, у разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, за результатами якого інспектор праці вносить припис та вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.

Шановні роботодавці! Штрафи за порушення норм трудового законодавства значні та можуть негативно вплинути на Ваш бізнес, який Ви будували роками. Наприклад, згідно ст. 265 Кодексу законів про працю України  штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків  встановлено у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (111690,0 грн.).

Інспектори праці радять роботодавцям ще раз звернутися до законодавства України, яке регулює трудові відносини з найманими працівниками, зокрема щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, своєчасній виплаті заробітної плати,  не допустити підміни трудових відносин цивільно-правовими тощо. Це допоможе уникнути порушень та сплати штрафів.

Пам’ятайте, що дешевше дотримуватися норм трудового законодавства, ніж сплачувати штрафи. Якщо Ви дійсно хочете покращити життя в Україні, не допустити масового виїзду кваліфікованих працівників за кордон – створіть належні умови праці та високий рівень заробітної плати  для Ваших працівників.

Завдання інспекторів праці – не закрити Ваш бізнес, а забезпечити належне оформлення трудових відносин з оплатою праці не менше 3723 грн. і це буде нашою спільною з Вами перемогою.

«Люди змушені виїжджати за кордон, шукаючи більших заробітних плат, кращого життя, а це відтік трудового та інтелектуального потенціалу України. Так, нелегальна праця створює недобросовісну конкуренцію, призводить до економічних втрат для держави. Незадекларована праця – це соціальне зло, яке необхідно якісно та ефективно долати», – наголошує Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Шановні працівники! Пам’ятайте, що працювати без належно оформлених трудових відносин не можна. Неоформлені працівники не мають соціальних державних гарантій та втрачають можливість отримувати у майбутньому гідну пенсію.

Якщо кожен роботодавець побудує на своєму підприємстві Європу, тоді у нас буде справжня цивілізована країна.

 
© 2018 Управління економіки міста